Mart 29, 2017

Hizmetlerimiz

Akademik Çeviri ve Redaksiyon Hizmetleri: Yönetici kadromuz, Harvard Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Freie Universität Berlin, Stanford Üniversitesi, Ankara Üniversitesi de dâhil olmak üzere dünya çapında saygınlığı olan üniversitelerde eğitim almış, akademik çalışmalar ve araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Türkiye’de uluslararası akademik yayın ve araştırma alanlarındaki mevcut eksikliğe de bu anlamda hizmet vermeyi bir görev olarak görüyor, Türkiye’nin akademik alanda ilerlemesine 20 yıllık akademik tecrübemizle katkıda bulunuyoruz. Bu anlamda, pek çok alanda akademik tercüme hizmeti veriyor, tercümesini yaptığımız metni Akademik kariyere sahip Amerikalı redaktörlerimizle de, akademik yazım kurallarına göre düzenliyor ve sunulacak derginin de yayın kurallarına göre hazır hale getiriyoruz. Bu sayede akademisyenlerimizin TÜBİTAK ve kendi üniversitelerinin sunduğu yayın teşviklerinden faydalanmalarını sağlıyoruz. Bu hizmetimizle Türkiye’nin uluslararası akademik gücünü artırmayı hedefliyoruz.
        
Avrupa Birliği Projelerine Yönelik Çeviri Hizmetleri: Ayrıca Türkiye’de yürütülmekte olan ve AB tarafından finanse edilen Teknik Destek Projelerinin başlangıç, ilerleme ve final raporları ile tüm diğer proje dokümanları konusunda AB uzmanı çevirmenlerimiz tarafından kaliteli hizmet sunuyoruz.
Hibe, Proje Desteği ve Akademik Araştırma Burs Başvuruları:  Kurumsal ve bireysel yapılan uluslararası hibe, proje desteği ve akademik araştırma bursu başvuruları, kurumlar, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve akademisyenlerimiz için karmaşık ve zorlu bir süreçtir. Güçlü bir başvuru hazırlamak, ancak deneyim ve bu alandaki bilgi ile mümkün olur. Avrupa ve Amerika’daki üniversitelerin işleyişleri, Avrupa Birliği ve diğer hibe ve burs sağlayıcılarının dikkat ettikleri hususlar, akademik burs ve araştırma desteklerinin işleyiş süreçleri, başvurularda hangi konulara dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda ve başvuru sürecinde, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenlerimize, bu konuda yıllar boyunca edindiğimiz tecrübemizle destek sağlıyoruz. Bu alanda vereceğimiz destek ve tecrübemizle, uluslararası kurumlara başvurularınızın güçlü ve sağlam temellere dayalı olmasını sağlıyor, başvurunuzun sorunsuz geçmesi ve finansal destek alabilmeniz için katkı sağlıyoruz.